Androgenní alopecie u žen: Když za ztrátu vlasů u ženy mohou mužské pohlavní hormony

Když postihne ztráta vlasů muže, je to nepříjemné, ale přiznejme si, že nijak neobvyklé. Paradoxně jsou holohlaví muži mnohdy považovaní za atraktivnější než jejich vlasatí kolegové. Ženy, které trpí ztrátou vlasů, za atraktivnější považované nejsou. Naopak. Není tedy divu, že pro každou ženu je nadměrné řídnutí a ztráta vlasů velkým problémem.

V mužské populaci se dědičné vypadávaní vlasů (androgenní alopecie) velmi často projevuje už okolo 20. roku věku, ženy se se ztrátou vlasů obvykle potýkají později.

Řídnou vám vlasy? Vyzkoušejte Provexin® A100HF


Androgenní alopecie a menopauza

Hormonální změny, kterými ženy prochází v menopauze, mohou být hlavním spouštěčem řídnutí vlasů. Androgenní alopecie je totiž způsobená vyšší citlivostí vlasových folikulů na mužské pohlavní hormony, androgeny, a jejich deriváty. A ty se, byť v menší míře, vyskytují i v ženském těle, a právě v období menopauzy mohou způsobit neplechu.

Vlasy řídnou na celé hlavě

Zatímco u pánského pokolení se androgenní alopecie nejčastěji projevuje zvětšujícími se kouty a řídnutím vlasů na temeni hlavy, tedy typickým „kolečkem“, u žen dochází k vypadávání a řídnutí vlasů na celé hlavě. A pokud je někde intenzívnější, pak nejčastěji v oblasti nad čelem. Spoustě žen se díky kosmetickým trikům daří řídnoucí vlasový porost dlouhé roky maskovat, ale… co když nastane chvíle, kdy už to zkrátka nejde?

Provexin® A100HF o 30 % levnější – objednávejte POUZE ZDE! >>

Pomoc ze Švédska: Provexin® A100HF

Patříte-li mezi ženy trpící androgenní alopecií a chcete řídnutí vlasů zpomalit a zároveň obnovit růst nových vlasů, vyzkoušejte Provexin® A100HF. Gel vyvinutý ve Švédsku má prokazatelné účinky potvrzené v několika studiích.

Studie zaznamenala u více než poloviny účastníků (56 %) přírůstek o 50 % nových vlasů (na jasně vymezené oblasti, na kterou se gel aplikoval), u třetiny účastníků dokonce došlo ke zdvojnásobení počtu rostoucích vlasů.

Objednat PROVEXIN se SLEVOU 30 %

 

Zároveň ale všechny doposud provedené testy poukazují na to, že pozitivní výsledky velmi úzce souvisí s tím, kdy začnete Provexin používat. Hraniční dobou je 5 let od chvíle, kdy vám vlasy začnou vypadávat. Pokud ztrátou vlasů trpíte už delší dobu, je obnovení jejich růstu na těchto místech mnohem složitější.