Nejčastější příznaky ztráty vlasů

Nejčastější příčinou plešatění u mužů je androgenní alopecie. Ta se týká až 95 % mužů, kteří se s podobnými problémy potýkají. Jedná se o dědičnou záležitost, kdy jsou vlasové folikuly citlivé na mužské pohlavní hormony.

Co charakterizuje dědičné vypadávání vlasů? 

První věc, kterou můžete zkontrolovat je, zda existuje někdo z vašich přímých příbuzných, kdo je postižen trvalou ztrátou vlasů. Může to být otec, matka, strýcové, tety či prarodiče, kteří ztratili své vlasy poměrně brzy. Čím více lidí z vaší rodiny je takto postiženo, a čím významnější mají ztrátu vlasů, tím větší je šance, že budete androgenní alopecií zasaženi také.

Jedním z prvních viditelných známek ukazujících na to, že muž trpí androgenní alopecií, jsou často zvětšující se kouty. Současně s tím může ustupovat vlasová linie stále více dozadu. Dalším znakem může být řídnutí vlasů na temeni hlavy. Řídnutí začíná na malé ploše ve tvaru kruhu, který se pak postupně zvětšuje. Tento kruh může být na první pohled těžko odhalitelný. Nakonec mohou vlasy začít mizet z celé hlavy a později se objeví pleš.

Co charakterizuje vypadávání vlasů u žen?

Počátky androgenní alopecie jsou u žen spojovány s obdobím menopauzy. U 37% se vyskytuje v období menopauzy a po ní, u 13 % žen se vyskytuje již před obdobím menopauzy.  Vypadávání vlasů se u žen projevuje v menší míře a objevuje se obvykle po celé hlavě. Pokud jsou některé oblasti hlavy zasaženy více, jedná se především o oblast nad čelem. Ženy jsou jen zřídka úplně holohlavé, nicméně řídnutí vlasů je pro ně většinou velmi stresující. Zde je nutné podotknout, že Provexin® A100HF nefunguje u ztráty vlasů, která je způsobena například porodem, těhotenstvím nebo špatnou výživou.

Ztráta vlasů způsobená androgenní alopecií může být léčena

Provexin® A100HF je patentovaný zdravotnický prostředek*, vyvinutý ve Švédsku. Provexin® A100HF byl testován v několika studiích a jeho účinek při řešení ztráty vlasů způsobené androgenní alopecií, je prokázaný.

Vyzkoušejte PROVEXIN se SLEVOU >>

 

Studie týkající se používání prostředku Provexin® A100HF, která se uskutečnila v Sahlgrenské univerzitní nemocnici v Göteborgu ukázala, že polovina účastníků, kteří používali Provexin® A100HF, zaznamenala zvýšený růst vlasů o 50%. Lékaři mohli v některých případech vidět změny v růstu vlasů po pouhých 4 týdnech. Účastníci studie na sobě viděli změny až po několika měsících. První vlasy, které rostou, jsou tzv. chmýří a obvykle vypadnou. Poté narostou vlasy normální, původní kvality. Provexin® A100HF nemá žádné vedlejší účinky a může být používán společně s běžnými přípravky na vlasy.

* Provexin® A100HF je v EU registrován jako zdravotnický prostředek třídy I.

Studie: 

Faergemann, J. and Hedner, T., The effect of A100 Gel, on Hair Growth, and Hair Quality: An explanatory study. Journal of Cosmetics, Dermatological Sciences and Applications 2016:6;19-23.

Detaily o studii si přečtěte ZDE.

 

 

 Jak používat Provexin® A100HF

  1.  Naneste vrstvu gelu 2x denně na pokožku hlavy tam, kde vám vypadávají vlasy.
  2.  Jemně gel vetřete do pokožky.
  3.  Jakmile gel uschne, není ve vlasech nic vidět.
  4.  Účinky mohou být obvykle viditelné po několika měsících pravidelného používání.

 

Neinvazivní léčba

Aplikujte gel 2x denně a výsledky se dostaví po 6 – 9 měsících.

Klinicky potvrzené účinky

   Provexin® A100HF byl předmětem několika klinických studií. Jejich výsledky jasně potvrzují účinky produktu.

 

Bez vedlejších účinků

U Provexin® A100HF nebyly během studií zdokumentovány žádné vedlejší účinky.